Агресія російсько федерації призвела до виникнення кризової ситуації в енергетичній системі нашої країни. Через дефіцит електроенергії ми вимушені змінити свої звички, графік роботи, розпорядок дня. Але як громадяни, які прагнуть жити у мирній вільній країні, ми маємо зробити все, що від нас залежить, щоб допомогти нашим енергетикам подолати кризу.
Ось кілька простих порад, дотримання яких дозволить використовувати електроенергію більш ефективно. Ці правила не складні, але слід пам’ятати, що для ефективності вимагають щоденного застосування.
Якщо ви не знаходитесь у приміщенні, потрібно обов’язково вимикати світло.
Встановити датчики руху. Це дасть змогу не споживати енергоресурси тоді, коли вони не потрібні. Наприклад, їх рекомендовано встановлювати у під’їздах будинків, в коридорах двох- та більше кімнатних квартир, у місцях, де є рух. Тоді як у приватних будинках датчики можна встановити на подвір’ї, біля воріт чи дверей.
Використовувати світлодіодні (LED) лампочки. Вони є енергозберігаючими, а також виділяють ніяких шкідливих речовин;
Проблема багатьох: комп’ютер в режимі очікування. В такому стані його можна залишати, якщо Ви відлучаєтесь від робочого місця на декілька хвилин, а не на цілий день/ніч.
Не залишайте прилади, що працюють від акумулятора живлення (мобільні телефони, ноутбуки і т.д.), довше часу, потрібного для їхньої повної зарядки. Від’єднавши свій гаджет від зарядного пристрою не забудьте витягнути блок живлення з розетки.
Обов’язково вимикайте усі прилади, якщо не користуєтесь ними. Рекомендовано навіть виймати штекер із розетки чи відключати блок живлення. Крім економії, це дозволить попередити пристрої від пошкоджень під час перепадів електроенергії. Можна використовувати пристрої безперебійного живлення (UPS) чи автоматичні вимикачі.
Сучасна техніка для приготування їжі, такі як мультиварки, скороварки, дозволяють одночасно виконувати декілька процесів, що дозволяють економити як газ, так і електроенергію;
Для приготування їжі рекомендуємо придбати НВЧ- чи МХ-печі, а також користуватися індукційними плитами. Вони мають більшу швидкодію, до того ж сприяють енергозбереженню.
Морозильні камери та холодильник потрібно регулярно очищати від льоду та розморожувати. А також стежити за дверцятами – вони мають бути щільно зачиненими.
Забезпечте оптимальну відстань між побутовими пристроями. Візьміть до уваги, що холодильник не повинен близько стояти біля плити, колонки, бойлера для нагрівання води, нагрівача чи батареї. А також на нього не мають потрапляти прямі сонячні промені.
Вимикайте електричний бойлер якщо протягом тривалого часу ним не користуєтесь. Бойлер в режимі очікування споживає електроенергію, автоматично вмикаючись для підігріву води.
Використовуйте пральні і посудомийні машини в режимі повного завантаження. При неповному завантаженні пральної чи посудомийної машини перевитрати електроенергії становитимуть 10-15 %.
Правильно експлуатуйте електроплиту: використовуйте посуд з рівним дном та діаметром, який дорівнює або трохи більший за конфорку електроплити. Так ви заощадите 5-10 % електроенергії.
Користуючись електрочайником кип’ятіть таку кількість води, яка вам потрібна для вживання.
Вмикайте кондиціонер лише при зачинених вікнах та дверях.
Вчасно очищуйте пилосос: на третину заповнений мішок для збору пилу збільшує на 40% витрати електроенергії.
Використовувати у побуті прилади із позначками “А”, “А+”, “А++”. Для прикладу, холодильник із таким маркуванням допоможе заощадити до 30-50% електроенергії в порівнянні із холодильником із маркуванням «В»;
Під час стабілізаційних відключень використовуйте освітлювальні прилади, які можуть заряджатись альтернативними генераторами електроенергії. Наприклад, ліхтарі на сонячних батареях.
Не вмикайте одночасно всі електроприлади, як тільки з’явиться світло. Робіть все по черзі. Це допоможе уникнути аварійних відключень, які можуть виникнути через перевантаження енергосистем.
Дотримання цих рекомендацій дасть змогу не лише відновити нашу енергосистему, а й суттєво зменшити витрати на електроенергію.
Цінуймо роботу наших енергетиків! Не забуваємо підримувати ЗСУ!